Naujausias grupės singlas ir klipas „Demonay“
Kūrinys įrašytas Berlyne, kūrybinės viešnagės, per kurią spėjom nufilmuoti ir vaizdo klipą šiam singlui, metu.
Penkias dienas Vokietijos sostinėje G&G Sindikato vyrai praleido sulaukę netikėto kvietimo iš įspūdingos „Red Bull Studios Berlin“ garso įrašų studijos. Čia reperiai turėjo galimybę tris dienas darbuotis išskirtinėje aplinkoje ir naudotis aukščiausios kokybės įranga bei pasaulinio lygio profesionalų pagalba. Apie visų mūsų kovą Vietoj senos elektros jėgainės įrengtoje studijoje gimė du nauji kūriniai tapsiantys dar šiemet pasirodysiančio naujo grupės albumo pagrindu. Viena šių dainų – „Demonay“.
Pasak grupės narių, ši tema jiems, kaip ir daugeliui mūsų, išlieka svarbi visada. „Kiekvieną kartą kurdami dainą rašome apie tai, kas mums įdomu ir aktualu. Vidinė kova yra ta, kurią visi kovojame nuolat ir kurios negalime sau leisti pralaimėti“, – apie dainos idėją pasakojo Kastetas. Jam pritarė ir Svaras, pabrėždamas, kad žvelgiant plačiai, kiekviename kūrinyje yra šiek tiek šios temos. „Vidinio demono ir Dievo kova gimė su pirmuoju žmogumi Žemėje ir išnyks su paskutiniu. Tai amžina tema, – kalbėjo jis. – Iš esmės, visos pasaulio dainos, netgi visas menas yra apie tai“.
Grįžo su patirtimi ir įspūdžiais Kelionė į Berlyną, kurios metu ir gimė ši daina buvo pirmoji kūrybinė išvyka užsienyje per grupės beveik 25 metus trunkančią istoriją. Nors reperiai yra surengę daugybę koncertų kitose šalyse, bet dirbti ne Lietuvoje įsikūrusioje studijoje jiems dar nebuvo tekę. Iš Berlyno G&G Sindikato ketveriukė grįžo ne tik įvykdžiusi užsibrėžtus tikslus, bet ir pasisėmusi naujos patirties. „Buvome pasidarę kai kuriuos namų darbus, tad Berlyne bandėme tiesiog sudėti taškus ant i. Iš esmės, viskas pavyko, bet kaip visada iki tobulo plano įgyvendinimo pritrūko dar kelių darbo studijoje dienų, – pasakojo Kastetas. – Svarbiausia, kad sukaupėme patirties ir, jei kada ateityje kartosime panašias „atostogas“, jau žinosime, ko laukti ir, kaip joms ruoštis.“
Grupės nariai juokauja, kad tai buvo kūrybinės atostogos per kurias nebuvo kada atostogauti. Todėl buvo itin svarbu naujoje vietoje jaustis komfortabiliai. Tam itin pasitarnavo erdvios studijos patalpos, kuriose sudarytos idealios sąlygos tam, kad dirbant joje 12 val-andų per parą būtų galima jaustis kaip namuose.
Tuo tarpu, G&G Sindikato muzikos prodiuseris Donatas Juršėnas-Donciavas džiaugėsi ne tik proga pamatyti, kaip užsienyje dirba jo amato kolegos, bet ir galimybe pažinti dar nematytą savo bičiulių darbo procesą.
„Esame nemažai kartu keliavę, bet būti kūrybiniame procese visiems kartu netenka. Vilniuje darbas vyksta labiau fragmentuotai, – įspūdžiais dalinosi Donciavas. – Kalbant apie studiją, mane maloniai nustebino joje dirbantys žmonės. Visada įdomu iš šono pažiūrėti, kaip kiti daro paprastai man tenkančius darbus. Galiu tik paploti jiems už profesionalumą.“
Klipe – dainos gimimas Naujajam kūriniui „Demonay“ skirtame vaizdo klipe kartu su grupe vykęs operatorius reperius užfiksavo ten, kur ši daina ir buvo įrašyta – studijoje, o taip pat – kasdien vykstant į ją ir iš jos į namus. „Nebandėme atvaizduoti Berlyno, tiesiog norėjome, kad tuo pačiu metu, kai vyksta kūrinio įrašai, būtų filmuojamas ir klipas. Filmavome studijoje, kažkiek pakeliui į ją ar einant kažkur užkąsti, , – apie klipą kalbėjo Kastetas. – Svarbiausia buvo, kad mums patiems būtų smagu ir niekas nekvaršintų galvos sakydamas „padarykim dar vieną dublį taip ir taip“ ar panašiai.“
Berlyne reperiai spėjo dar ir pakoncertuoti ten gyvenančių bičiulių lietuvių įkurtame „Panke“ kultūros bare. Čia juos nustebino didelis vietinių lietuvių ir kitų berlyniečių būrys. „Buvom kviečiami jau eilę metų, bet vis nepasitaikydavo proga. Labai džiaugiausi galimybe ten pagroti. Man koncertas pateisino visus lūkesčius, netgi viršijo juos – negalvojau kad Berlyne yra tiek žmonių, kurie nori pamatyti mūsų pasirodymą“, – džiaugėsi Kastetas.
Muzika kuri saugo 1996 - 2024
Degalai Mushroom CMS